ALLAH AŞKI

Allah'ı sevebilmek için, onun bu evrende ve ahirette kurduğu kurallara uymak gerekir. Yani onun emir ve yasaklarına, gönderdiği peygamberlere, meleklere, ahiret gününe, gönderdiği hak kitaplara, kaza ve kaderin ondan geldiğine inanmak gerekir.


Sadece bunları yaparak Allah aşkı tam olarak sağlanmaz. Ona şükür amaçlı olarak, namaz, oruç, zekat, hac gibi vazifeleri, bunun yanında  da güzel ahlak, sadaka vermek, yetime, öksüze sahip çıkmak vs. gerekir. Kısacası Allah'ın hoşnut olacağı her şeyi yapmak gerekir.


Ona dua ederek istekte bulunabilir ve bu isteğin hayırlı olmasını isteyebiliriz. Hayırlı olmayacak olsa bile ondan hayra çevirmesini isteyebiliriz.


Allah sevdiği kulunu yarı yolda asla bırakmaz. Kul Allah'a bir adım yaklaşırsa, Allah ona on adım yaklaşır. Kul Allah'tan bir adım uzaklaşırsa Allah'ta o kuldan on adım uzaklaşır. Allah'tan uzaklaşan şeytana yakınlaşır ve her türlü pis işe girer. Bu yüzden Allah'ın emir ve yasaklarına uymalı, ona şükretmeliyiz.


Bu sayede anca Allah aşkı sağlanır. Şüphesiz Allah aşkıyla geçirilen bir ömür dünyadaki ve kainattaki her şeye bedeldir. Çünkü dünyadaki, kainattaki en büyük güzellik Allah'a duyulan aşktır. Bu aşk sayesinde hiç şüphesiz ebedi hayat olan her türlü güzelliği olan cennet vardır. Allah aşkıyla cenneti kazanmayı kim istemez ki... 

Allah'ın selamı rahmeti ve bereketi hepinizin üzerine olsun... ES-SELAMUN ALEYKUM...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkürler...