ALLAH'IM BENİ BAĞIŞLA

Allah'ım! Beni bağışla ve iki cihanda da durumumu düzelt. Bana rahmet et ve iki cihanda da mutlu eyle. Samimi bir tövbe nasip et ki onu ebediyen bozmayayım. Bana istikamet ver ki ebediyen bundan sapmayayım.


Allah'ım! senden faydalı ilim, bol rızık ve her derde deva diliyorum.


Allah'ım din ve dünyam için ailem ve malım için senden bereket ve sağlık diliyorum. Senden rahmetini diliyorum. Senden bize ağır yük yüklememeni diliyorum. Allah'ım! senden hidayet diliyorum. Senden mağfiretini diliyorum.


Senden kıyamet günü yüzü ak olanlardan olmayı diliyorum. Sana uygun bir kul olmayı diliyorum. Allah'ım seni sevmeyi sevdiklerini sevmeyi ve seveceğin işler yapmayı diliyorum. Allah'ım iyilik ettiğinde sevinen kötülük ettiğinde de üzülen kullarından eylemeni istiyorum.


İşimi kolaylaştırmanı, zorlaştımamanı, ve hayırlısıyla tamamına erdirmeni isterim. Allah'ım bana katından bir hikmet ver, ve öleceğim günde de beni salihler arasına katmanı dilerim. Allah'ım benim ve bütün kardeşlerimin ilmini arttırmanı senden dilerim.


Allah'ım şüphesiz ki sen her türlü eksiklikten münezzehsin. Bense acizim acizliğimi gidermeni ve beni bağışlamanı dilerim. Dualarımın kabulünü senden niyaz ederim. Şüphesiz ki senin vereceğin hiçbir şey sana ağır gelmez. Bizi affet ve bize merhamet et. Şüphesiz ki senden başka hiçbir ilah yoktur.Sana sığınıdık ve sana güvendik. Merhametini diledik bizleri eli boş çevirme. Hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı, gönlümüzde olanı da hakkımızda hayırlı eyle. Bize ailemizin ve yakınlarımızın acısını gösterme. Bizi salihlerden eyle.Allah'ım bize hem dünyada hemde ahirette güzellik ver. Kıyamet gününde beni anamı babamı ve bütün müminleri bağışla... AMİN...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumunuz için teşekkürler...