BU GİDİŞ NEREYE EY İNSANOĞLUMisafir olarak geldiğin bu imtihan yerinde kimseye muhtaç olmamak için çalışıyorsun, işinin sigortalı olması senin için her şeyden önemli, öyle ya; yaşlılık, hastalık var. Daha çok maaş alayım diye sınavlara giriyorsun, çalışıyorsun ediyorsun.


Neden? Çünkü, arzun ileride rahat bir hayat, iyi bir yaşam, kimseye muhtaç olmama, emekli maaşım yüksek olursa yaşlılığımda da rahat ederim diyorsun. Genç ölenleri hiç aklına getirmiyorsun, sanki ölüm sana hiç isabet etmeyecekmiş gibi yaşıyorsun. Hastalığı düşünmüyorsun, sanki yaşlanınca her istediğini yapacak, her istediğini yiyebilecek gibi. Bu geçici hayat sana her hesabı yaptırıyor da niçin EBEDİ hayat için yapman gerekenleri elin ayağın tutarken, sağlığın yerindeyken hatırlamıyorsun yapmıyorsun?


Şunu unutma ki değerli okurum Peygamberimizin (AS) dediği gibi yap.
Peki ne demiş Peygamberimiz (AS) : Dünya hayatına, dünyada kalacağın kadar çalış; ahirette de, sonsuz kalacağın kadar çalış. Bir diğer hadiste de: Dünyada hiç ölmeyecekmiş gibi çalış ama her an ölecekmiş gibi de ibadet et. buyurmuştur.


Değerli kardeşim, ateşsiz ve sıkıntısız ebedi hayat için dünyadan ahirete şimdiden sigortanı yaptır. Nasıl mı: SİGORTA: Allah'a iman, namaz, oruç, zekat, hac. Bunları hakkıyla yaptığın an;

CENNETE GİRMEYE HAK KAZANDIN!!

Sınavlar: Helal nedir? Haram nedir? Nimetlere şükür, belalara sabır, güzel ahlak; bunların kazanılması için okuyacağın kitap: KUR'AN-I KERİM...


Bize Mevla'dan başka ahirette yer verecek yoktur. Peki Mevla'nın OKU dediği kitap okunmazsa ne olur insanın hali? Allah'u Teala'da hesap günü bizi kapısına dikecek ve:


EY KULUM OKU DEDİĞİM KİTABI OKUMADIN, SINAVI KAYBETTİN, SENİ BOŞUNA MI YARATTIM? Hadi emirlerimi dinlemediğin için ceza veriyorum, git biraz cehennemde temizlen öyle gel. Derse; halin ne olur? Rabbimiz Kuran'da buyuruyor ki:


O gün ne mal fayda verir, ne de oğullar ancak Allah'a halis ve pak bir kalp ile varan müstesna (Şuara 88/89)


Bu ayeti hayatımıza geçirirsek, malımızı Allah yolunda harcarsak, çocuklarımıza hem dünya hem ahiret bilgilerini verirsek, çocuklarımızın faydasını görürüz. Allah'ın emirlerini yerine getirir ve güzel ahlak sahibi olursak, korkmayalım. Zor deme ! Sen elinden geleni yap sonra Allah'a bırak. Önemli olan senin içindeki niyetin.

Sözün özü Kardeşim OKU oku ki, feraha kavuşasın! Oku ki, şifa bulasın' Oku ki, 24 saatin yarım saatini Rabbime, Peygamberime, ve zatıma ayırdım diyebilesin' Oku ki hacet namazlarına ihtiyacın kalmasın!!!

Oku kardeşim KURAN-I oku. 
Esselamun Aleykum...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkürler...