DÜNYA NE KADAR DA ZOR

Dünya yükü ne kadar zor be kardeşim. O kadar zor ki insan için, anlatılmaz belki de. Ama şunu bilin ki değerli okurlarım ahiret hayatı ya kolay ya da zor olacak bizler için.


Eğer sen dünya yükünü dinin imanınla geçirirsen ahiretin senin için güzel ve rahat bir yaşam alanı olur. Yok eğer geçiremezsen din imanla ahiretin hüsran olur. Biliyorum ibadet etmek dünya hayatında nefse  zor gelir. Hele ahir zamanda ibadet etmek daha da zor. Ama kardeşim bu dünyadaki ömrün 60-70 sene ömür belki birkaç yıl daha fazla belki çok daha az, belki yarın bile ölebiliriz. Geleceğimizi bilemeyiz.


O halde neden bugün başlamıyoruz neden bugünden işlediğimiz bütün günahlar için tövbe etmiyoruz. Neden hep yarın hep yarın neden. Etrafına baksan her gün birileri ölüyor. Sanma ki sıra sana gelmeyecek mutlaka gelecek kardeşim herkes kendi gününde ölecektir. Kimse kimsenin gününde ölmez.


Belki de yarın ölecek kişi sensin be kardeşim. O halde neden bugünden başlamıyorsun. Af dilemiyorsun. İçinde bulunduğun küfürden sapmıyorsun.  Yarın mı tövbe edeceksin? Ya geç olursa, ya ölürsen o zaman ne olacak. Düşünsene değerli kardeşim bırak artık dünya küfrünü Allah' a dön O'na yönel.


Cennet için sana gerekli olan, namaz, oruç, hac, zekat hadi be kardeşim yap şunları yap ki kurtulasın yap ki gerçek anlamda mümin olabilesin. Yap ki hayatın düzene girsin. İslam ahlakına uygun olsun. Yap be kardeşim yap...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkürler...