MUKADDES KİTAP KUR'AN-I KERİM

Kainatı yaratılış, yok oluş ve diriltilişi herkesi bir ölçüde ilgilendirmiş olmakla birlikte özellikle felsefe, konunun düşünce yanını; jeoloji, biyoloji ve astroloji de bilgi yanını araştırmaya koyulmuştur. Öteden beri bütün bu düşünce ve araştırmalara kaynaklık yapan şüphesiz mukaddes kitaplar, özellikle Kuran-ı Kerim'dir.


Kuran-ı Kerim'in yer, gök eşya ve tabiatla ilgili açıklamaları bunların yaratılış ve yok edilişleriyle ilgili beyanları, günümüze kadar pek çok müsbet ve teknik çalışmaya ışık tutmuştur.


''Siz şükreder, inanırsanız Allah size azap etmeyi ne yapacak? Allah şükrün karşılığını veren  (her şeyi gereğince) bilendir.''


De ki: Hamd olsun O bizi müminler olarak yarattı. Bize doğru yolu gösterdi. Bizi yokluktan varlık alemine çıkardı. Bizi nimetleri ile donattı. Bizi, İslam ile şereflendirdi.


Bize hakkı öğretti; doğumu dünya hayatını, zenginliği, tattırdı; ölümü kabir alemini gösterdi; ahireti, cennet ve cehennemi bize bildirdi. Bizi mükafatları ile sevindirip; azabıyla korkuttu. Bizi dümdüz arak hak yolda sabit kıldı. O, her şeyin sahibidir. O'nun gücü her şeye yeter.''


Allah'ım, bizi azabı çetin olan günden koru. Bize ilim ver. Bizi hakkın yoluna ilet. Bizi Salih kullarının arasına kat. Bizi yokluktan var ettiğin gibi, dünya hayatında da nimetinle bizi donat. Selametini üzerimizden eksik etme. Dünyayı bir seyrangah; kabri muhafazagah; hesabı kolay, sıratı rahat, cenneti mekan olarak nasip et. Amin..

Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.  ES-SELAMUN ALEYKUM...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkürler...