KEVSER HAVUZU

Mahşer yerinde her Peygamberin havuzu vardır. Kendisine inananlar ile Cennete girmeden önce, o havuzdan içerler. Sevgili Peygamberimiz Muhammed (as)'ma mahsus olan ''KEVSER HAVUZU'' dur. Büyüklüğü bir aylık yol gibidir. Suyu sütten daha beyaz, kokusu miskten daha güzeldir. Etrafındaki kadehler, yıldızlardan daha çoktur. Bir içen, Cehennemde olsa bile, bir daha susamaz. Peygamber Efendimiz:


''Ben sizden önce havuza varıp, sizi orada beklerim. Havuzuma gelip ondan içen, artık bir daha susamaz. Susamayan kimse Cennete girer.


''Benim havuzumun dört ruknu vardır. Biri Ebubekir'in (ra) nezaretinde, ikincisi Ömer'in (ra) kontrolünde, Üçüncüsü Osman'ın (ra) gözetmesinde, dördüncüsü  Ali'nin (ra) nezaretindedir. Ebu Bekir'i sevip, Ömer'e buğz edene Ebu Bekir havuzdan su vermez. Ömer'i sevip, Ebu Bekir'i sevmeyene Ömer su vermez. Osman'ı sevip Ali'ye buğz edene Osman yudum su vermez. Ali'yi sevip Osman'a buğz edene Ali bir damla su vermez. Ebu Bekir hakkında akidesi güzel olanın dini doğru olur. Ömer'e itikadını düzgün eden İslam yolunu aşikare etmiş olur. Osman'a itikadı güzel olan Allah'u Teala'nı nuru ile nurlanır. Ali'ye güzel itikadı olan sağlam ipe tutunmuş, büyük ve ana yola girmiş olur. Eshabımın hepsine itikadı güzel olan, sadık mü'mindir. Onlar için kötü söyleyen, münafıktır.Allah bizi Muhammed (as)'ın yolu üzerinde daim kılsın. Allah bizi KEVSER SUYU'ndan içenlerden eylesin. Amin...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkürler...